شرایط بازگرداندن کالا

 

  • شرایط استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت کالا:

 

قانون هفت روز مهلت تست ( گارانتی اصالت و سلامتی فیزیکی ) برای تمام کالا های سایت با استناد به شرایط زیر وجود دارد.
مطابق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک در هر معامله از راه دور مصرف كننده بايد حداقل هفت روز كاري، وقت براي انصراف (حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل داشته باشد. تنها هزينه تحميلي بر مصرف كننده هزينه باز پس فرستادن كالا خواهد بود.
ماده 38- شروع اعمال حق انصراف به ترتيب زير خواهد بود:
الف – در صورت فروش كالا، از تاريخ تسليم كالا به مصرف كننده و در صورت فروش خدمات، از روز انعقاد.
ب – در هر حال آغاز اعمال حق انصراف مصرف كننده پس از ارائه اطلاعاتي خواهد بود كه تامين كننده طبق مواد (33) و (34) اين قانون موظف به ارائه آن است.
ج- به محض استفاده مصرف كننده از حق انصراف، تامين كننده مكلف است بدون مطالبه هيچ گونه وجهي عين مبلغ دريافتي را در اسرع وقت به مصرف كننده مسترد نمايد.
د- حق انصراف مصرف كننده در مواردي كه شرايط خاصي بر نوع كالا و خدمات حاكم است اجرا نخواهد شد. موارد آن به موجب آيين نامه اي است كه در ماده (79) اين قانون خواهد آمد.

 

  • شرایط بازگرداندن کالا

 

1- تفاوت کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات نمایش داده شده در سایت:
این تفاوت باید به محض دریافت کالا به پی سی استاپ اطلاع داده شود.
در صورتیکه این تفاوت از روی اطلاعات جعبه مشخص باشد، باید بدون باز شدن پلمپ جعبه به پی سی استاپ بازگردانده شود. مسئول فنی سایت ظرف 24 ساعت پس از دریافت کالا درخواست عودت شما را بررسی و در صورت تایید شرایط تفاوت را می پردازد در غیر این صورت کالا به هزینه خریدار به ایشان باز گردانده می شود.

 

2- وجود ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده:
اشکال یا ایراد فنی باید به محض دریافت کالا به پی سی استاپ اطلاع داده شود.
این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را نیز شامل نمی‌شود.
گروهی از اقلام مانند: هارد دیسک، انواع درایو نوری، مانیتور با پیکسل سوخته شامل این بند نمی شوند و توسط خود مشتری باید به شرکت گارانتی ارسال شوند.

 

3- کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:
آسیب فیزیکی باید به محض دریافت کالا به پی سی استاپ اطلاع داده شود.
در صورت تایید ادعای مشتری توسط کارشناس پی سی استاپ، پول پرداخت شده توسط مشتری عودت داده خواهد شد.
4- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:
با توجه به اینکه ارسال کالا توسط پی سی استاپ هر روز هشت صبح انجام می شود، در صورتی که سفارش هنوز ارسال نشده باشد با تماس با واحد پیگیری سفارشات پول کالا به شما عودت داده خواهد شد.
همچنین حداکثر تا هفت روز کاری اگر مشتری کالا را دریافت کرده باشد و کالا باز نشده باشد (هیچگونه دستکاری نباید قابل مشاهده باشد) کالا با هزینه مشتری عودت و پول آن به مشتری باز گردانده خواهد شد.
5- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ای وجود دارد:
در صورت مشاهده ی آسیب هنگام تحویل کالا، مشتری می تواند از تحویل خودداری کند تا کالا برای بررسی و ارسال مجدد به پی سی استاپ باز گردانده شود. در صورت بی عیب بودن، کالا دوباره به مشتری ارسال خواهد شد.

 

  • کالا را چطور مرجوع کنید:

 

قبل از هر اقدامی با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.
  • از ارسال کالا بدون هماهنگی قبلی خودداری کنید.
  • برای ارسال، کالا را خوب بسته بندی کنید و همه ی اقلام کالا برای مثال کابل، باتری، دفترچه راهنما و سایرین را ارسال کنید.
  • به هیچ وجه روی بسته بندی اصلی کالا چیزی ننویسید و در صورت نیاز اطلاعات را روی فاکتور یا یک کاغذ معمولی بنویسید.
  • در صورت وجود فاکتور حتما آن را به همراه کالا ارسال کنید.
مواردی که شامل شرایط عودت نمی باشد:
1- باز کردن پلمپ
2-بدون دلیل موجه
3-صفحه ی نمایش لب تاپ یا نمایشگر تا 5 پیکسل سوخته.